_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Ostatnie pożegnanie

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 maja 2009r. zmarł wielce zasłużony dla Samarytańskiego Towarzystwa im. Jana Pawła II w Zakliczynie, jego pierwszy przewodniczący STEFAN ŚCIBOROWICZ.

W dniu 13 maja 2009 r. odbyła się msza za ś.p. Stefana Ściborowicza w kościele parafialnym Św. Idziego w Zakliczynie o godz. 15.00. Następnie kondukt pogrzebowy udał się na centarz parafialny.

13.05.2009 Zakliczyn

Pogrążeni w smutku spotykamy się dziś, by pożegnać Pana Stefana Ściborowicza.
Jest nam niezmiernie trudno rozstać się z człowiekiem, którego życie i działalność tak wiele wniosły w naszą codzienność.
Jesteśmy tu przede wszystkim po to, by wspólnotą naszych serc i myśli zaświadczyć o tym, że pamięć o nim nigdy nie zostanie zatarta, że jego dzieło, oraz wspaniała osobowość będą żyły w nas na zawsze.
Tak się składa, że ostatnie dwadzieścia pięć lat towarzyszyłem Panu Stefanowi w jego dokonaniach kulturalnych i społecznych. Z nim tworzyliśmy teatr amatorski. On był pomysłodawcą i twórcą Samarytańskiego Towarzystwa im. Jana Pawła II i Domu Pogodnej Jesieni.
Dla wszystkich, którzy się z nim zetknęli był mistrzem, od słowa począwszy poprzez kulturę osobistą a skończywszy na wielkim patriotyzmie i miłości do naszej małej ojczyzny.
Należy podkreślić, że odznaczał się niezmierną pracowitością i pasja twórcza oraz umiejętnością zjednywania ludzi wokół celu jaki sobie wyznaczył.
Ośmielę się pożegnać ś. p. Pana Stefana Ściborowicza parafrazując słowa hymnu Zakliczyna, którego był wielkim piewcą:

„Więc do wdzięczności zawsze gotowi
Żegnać się musim bywajcie zdrowi,
Bóg że wam zapłać na pożegnanie,
Krzyknijmy chórem Zakliczynianie.”

Bóg zapłać!
Żegnaj Panie Stefanie!

Reprezentujący Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II
Ryszard Kuczyński