_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Samarytański wolontariat

Projekt „Samarytański wolontariat w szkołach”

Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych w Zakliczynie w maju 2007 roku rozpoczęła realizację projektu „ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM”, którego głównym celem jest promocja idei wolontariatu wśród młodzieży.

W ramach projektu w czerwcu 2007 roku zostanie zorganizowane 5 spotkań informacyjnych dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu tarnowskiego (szkoły gimnazjalne w Zakliczynie i Paleśnicy oraz ponadgimnazjalne w Zakliczynie, Gromniku i Wojniczu). Spotkania poprowadzi grupa wolontariuszy zaangażowana w działalność na rzecz mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie oraz przedstawiciel Federacji. W czasie spotkań, jako przykład dobrych praktyk, zostanie zaprezentowana dotychczasowa praca wolontariuszy, którzy opowiedzą również o swoich motywacjach, doświadczeniach i refleksjach związanych z pracą wolontarystyczną. Na spotkaniach zostaną również zaprezentowane organizacje członkowskie Federacji – jako potencjalne miejsca pracy wolontarystycznej – oraz informacje o wolontariacie.
Uczestnicy spotkań otrzymają materiały informacyjno – promocyjne dotyczące wolontariatu oraz Samarytańskiej Federacji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 014/66-53-631, osoby do kontaktu: Barbara Śmistek, Ryszard Kuczyński.

Spotkania w szkołach organizowane są w ramach projektu „ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM” realizowanego przez Samarytańską Federację Organizacji Pozarządowych w Zakliczynie. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Sierpniowe przedpołudnie

„Wolontariat to pierścień spajający tych, którzy czują się dobrze, z tymi, którzy czują się źle” – powiedział Vinicio Albanesi. W sierpniowe przedpołudnie w ogrodzie Domu Pogodnej Jesieni nie było ani jednej osoby, która czułaby się źle. Dlaczego?

Radość i dobre samopoczucie przywieźli Seniorom Wolontariusze z Brzeska. Rafał, Piotr i Paweł. Chłopcy z pomocą gitar i bębna sprawili, że Mieszkańcy z uśmiechem na twarzy i z ogromnym wzruszeniem słuchali, a także włączali się w śpiew i zabawy przy muzyce.
Wspólna zabawa była okazją do nawiązania znajomości między Wolontariuszami z Brzeska i Zakliczyna, a także zachętą do dalszej współpracy.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że muzyka i śpiew jest jak balsam na troski i smutki codzienności oraz integruje pokolenia.
Słoneczny dzień, wesoła zabawa, smaczny poczęstunek i wspaniała atmosfera spotkania…tak niewiele potrzeba, aby mile spędzić czas. Razem z radością śpiewaliśmy: „moje małe światełko, chcę, aby świeciło…nikt mi go nie zagasi, chcę aby świeciło…” – te słowa najlepiej oddają klimat spotkania.

Serdecznie dziękujemy Rafałowi, Pawłowi i Piotrowi
za przybycie i wspólną zabawę!!!

Izabela Ożegalska, koordynator wolontariuszy Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie