_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

SPOTKANIE EUROPEJSKICH SAMARYTAN W BOLZANO (WŁOCHY)

W dniach 28–29 sierpnia br. przedstawiciele Zarządu Samarytańskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (SFOP) oraz delegacja działaczy organizacji tworzących SFOP na czele z prezesem SFOP Małgorzatą Chrobak uczestniczyli w Samarytańskim Forum zorganizowanym przez Samaritan International (SAM.I.), które odbyło się w Bolzano we Włoszech.
W trakcie Forum odbyły się seminaria oraz ćwiczenia w zakresie ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Bardzo ciekawym tematem poruszanym w czasie Forum był pokaz zastosowania dronów w ratownictwie. Forum było połączone z obchodami 50 lecia włoskiej samarytańskiej organizacji Weisses Kreuz. Jak poinformowała Barbara Żychowska, członek prezydium SAMI, na co dzień pracownik SFOP, prezydium SAMI ustaliło, że następne Forum Samarytan odbędzie się za dwa lata w Rydze (Łotwa).

R. Kuczyński

Oto krótka fotorelacja z pobytu delegacji SFOP we Włoszech:

Forum zorganizowane przez Samaritan International

Pokaz ratownictwa z wykorzystaniem dronów

Siedziba Weisses Kreuz w Bolzano w której mieści się baza ratunkowa łącznie z administracją. W trakcie obchodów 50-lecia na dachu odbyło się przyjęcia dla 1000 Samarytan z całej Europy jak widać na zdjęciu poniżej.