_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

8 marca w DPJ

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim kobietom zamieszkałym i pracującym w Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie, w imieniu swoim oraz pozostałych mężczyzn pracujących w tutejszym domu, składam najserdeczniejsze życzenia.

Tegoroczne święto kobiet uczciliśmy kawą i ciastkiem oraz wspólnym śpiewem przy akompaniamencie niezawodnego pana Tadeusza Malika, który na swoim akordeonie wygrywał piosenki sprzed lat. Wspólny śpiew i miła atmosfera pozwoliły mieszkańcom DPJ choć na chwile zapomnieć o chorobach i smutkach obecnych czasów. Wzruszające także były życzenia urodzinowe i odśpiewane „Sto lat” dla pani Marii Zając, mieszkanki  która niedawno ukończyła 97 lat.

W czasie spotkania pan Tadeusz zaśpiewał także ukraińską piosenkę „Sokoły” w wersji ze słowami jego siostry pani Elżbiety Soski, które cytuję poniżej za zgodą autorki:

 Słowa tej piosenki dedykujemy wszystkim ukraińskim kobietom, które w dniu swojego święta, zamiast kwiatów, w rękach dzierżą broń. Życzymy by pokój powrócił jak najszybciej do ich ojczyzny.

                                                                                                      Ryszard Kuczyński

                                                                                                Dyrektor DPJ w Zakliczynie

GALERIA