_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Blask „Złotej Klamry”

Trafnie opisał tegoroczną Złotą Klamrę mistrz pióra, redaktor zakliczyninfo.pl, dyrektor ZCK Kazimierz Dudzik. Pozwolę sobie na zacytowanie jego artykułu w całości: „Złota klamra” to cykliczne wydarzenie integracyjne zakliczyńskich Samarytan o ustalonej renomie w regionie, a nawet w Europie.


To nie jest żadna bufonada, bowiem podczas Europejskiego Forum Organizacji Samarytańskich, to właśnie „Złota klamra” była prezentowana jako polski przykład dobrej praktyki projektu samarytańskiego. Tegoroczna edycja „Złotej klamry” odbyła się 21 sierpnia w gościnnych progach Domu Weselnego „Tara”, co zniwelowało problem niezbyt sprzyjającej aury. Serdeczność, gościnność i atrakcyjny program imprezy oraz przepyszny bigos samarytański aż nadto zrekompensowały pogodową niedogodność. Na scenie zobaczyliśmy m.in.; tarnowską parę taneczną, chóry; Zakliczyńskiego Klubu Seniora oraz Nauczycielsko – Uczniowski przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie. W roli gospodarzy wystąpili; Józef Gwiżdż – prezes Samarytańskiego Towarzystwa im. Jana Pawła II w Zakliczynie, Ryszard Kuczyński – dyrektor Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie oraz Zofia Wolak – terapeuta zajęciowy DPJ. Wśród licznych gości ( w tym z zaprzyjaźnionych DPS-ów) byli; burmistrz Jerzy Soska, radni powiatowi Dawid Chrobak i Kazimierz Korman oraz radni gminni i kierownicy jednostek samorządowych (…)”.

Kazimierz Dudzik, zakliczyninfo.pl, 26.08.2014r.

Należy dodać, że współorganizatorem „Złotej Klamry” była Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych. W imprezie brały udział osoby poszkodowane przez nazizm z Brzeska, Tarnowa i Gminy Zakliczyn biorące udział w projekcie finansowanym przez EVZ („Pamięć – Odpowiedzialność-Przyszłość”) z Berlina oraz ASB (Arbeiter-Samariter-Bund) z Kolonii.

Chciałem w imieniu organizatorów podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej jubileuszowej, dziesiątej „Złotej Klamry”. Pragnę jednak wymienić tych, którzy mieli największy wkład:

 1. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – z funduszy będących w dyspozycji Starostwa Powiatowego w Tarnowie
 2. Pani Monika Bartnik z Krzeczowa
 3. Państwo Małgorzata i Henryk Migdałowie, właściciele piekarni z Zakliczyna
 4. Państwo Renata i Mariusz Salamonowie, właściciele piekarni z Filipowic
 5. Pan Paweł Mickiewicz i Pan Erwin Adamczyk właściciele Apteki Rodzinnej z Jasła
 6. Pan Mariusz Kuźma i Pani Olimpia Czyszczoń reprezentujący Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych
 7. Pani Renata Dyngosz właścicielka firmy Miraż
 8. Pani Jadwiga Konowol właścicielka firmy Feniks
 9. Marta, Marian i Iwona Średniawa właściciele sklepu „U Iwony”
 10. Pani Jadwiga Wierzbicka Król właścicielka Delikatesów Centrum w Zakliczynie
 11. Pan Stanisław Łaskawski właściciel zakładu meblowego z Jastrzębi

Na fotoreportaż autorstwa Stanisława Kusiaka zapraszam w późniejszym terminie.

Ryszard Kuczyński