_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Grzybobranie i gościna w Teofilówce

Grupka mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni została już po raz kolejny zaproszona do gospodarstwa agroturystycznego Teofilówka w Jastrzębi, którego właścicielem jest odznaczony przez Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II Medalem Samarytanina roku 2017 pan Stanisław Łaskawski.

Po przyjechaniu w dniu 20 września br. w to urokliwe miejsce otoczone lasami, mieszkańcy DPJ udali się ze swoimi opiekunami na grzybobranie. W tym czasie gospodarz Teofilówki przygotował wspaniałą ucztę składającą się z pierogów,  doskonałych warzyw z ziemniakami, boczkiem i kiełbasą na liściach z kapusty, przygotowywane w specjalnym garnku z ogniska. Było też ciasto na słodko i pieczony tradycyjnie wiejski chleb, kawa i napoje.

Nie obyło się też bez przygód, ponieważ jeden z uczestników grzybobrania przeliczył się ze swoją znajomością Jastrzębskich lasów i pomylił leśne dukty. Jednak dzięki spostrzegawczości pana Pawła udało się go naprowadzić na właściwą drogę.

Szczęśliwi i uśmiechnięci, pełni wdzięczności za gościnę i poświęcenie nam swojego czasu przez pana Stanisława Łaskawskego, wróciliśmy do DPJ.

Dziękujemy panie Stanisławie!

R. Kuczyński