_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

„Ja śpiewam piosenki, brzmią czułe dźwięki ludziom na pocieszenie…”

17 czerwca odbyło się międzypokoleniowe spotkanie integracyjne Złota Klamra 2015, organizowane przez Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II w Zakliczynie wspólnie z Samarytańską Federacją Organizacji Pozarządowych.
W tym roku pogoda pozwoliła nam zorganizować to kameralne spotkanie pokoleń na dziedzińcu Domu Pogodnej Jesieni przy ul. Grabina 11 w Zakliczynie.

Większość mieszkańców naszego DPJ mogła bezpośrednio uczestniczyć w tym wydarzeniu kulturalnym. Nie zabrakło też gości z bratniego DPJ z Tuchowa prowadzonego przez Zgromadzenie sióstr Józefitek oraz mieszkanek Domu Pomocy Społecznej ze Stróż. W spotkaniu obecni byli także uczestnicy projektu „Aktywizacja i wsparcie osób poszkodowanych przez nazizm” z Brzeska i z Tarnowa. Gościliśmy również burmistrza Zakliczyna, radnych Powiatu Tarnowskiego i radnych Miasta i Gminy Zakliczyn i innych znamienitych gości. Tradycją stało się, że Złota Klamra jest miejscem spotkania pokoleń dla ludzi wrażliwych na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych.

Atmosferę i bogactwo występów artystycznych obrazuje przedstawiony poniżej fotoreportaż autorstwa Stanisława Kusiaka.

R. Kuczyński

Prowadzącymi spotkanie byli Zofia Wolak i Ryszard Kuczyński.

Otwarcia „Złotej Klamry” dokonał prezes Józef Gwiżdż.

 

 

Głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

W imieniu Starosty kilka ciepłych słów do zgromadzonych skierowała Radna Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion.

Za 2014 rok medalami „Samarytanin 2014” zostali odznaczeni Sylwia Pawlina i Agnieszka Nędza, uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie.

 

Swój kunszt taneczny zaprezentowali Izabella Jarmuła i Ernest Zabłotny – para taneczna klasy A, reprezentująca Stowarzyszenie Taneczne Klasa z Tarnowa. 

Już od kilku lat w Złotej Klamrze uczestniczą seniorki z Klubu Seniora w Zakliczynie wnosząc dużo wigoru i optymizmu. Tym razem zaprezentowały program „Śpiewki spod babcinej gruszy”.


Dawnych wspomnień czar przywrócił zespół wokalny działający przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie pod kierownictwem Adama Pyrka, śpiewając przeboje sprzed lat, m.in. z repertuaru Hanki Ordonówny i Mieczysława Fogga.


Swoje umiejętności taneczne pokazała klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie pod kierunkiem Pani Grażyny Gwiżdż.


Po twarzach widzów widać wzruszenie i uśmiech, co oznacza, że program artystyczny bardzo się podobał.


Osoby niepełnosprawne mogły liczyć na pomoc pracowników Domu Pogodnej Jesieni oraz grupy wolontariuszy, członków Szkolnego Koła Wolontariatu przy Gimnazjum w Zakliczynie pod kierunkiem Pani Justyny Iwaniec.


Impreza zakończyła się wspólnymi tańcami.