_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Majówka w Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie

Stypendyści i wolontariusze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych realizują projekt „Młodzi dla seniorów, seniorzy dla młodych” skierowany do Mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie. Na jego realizację pozyskali środki od organizatorów konkursu grantowego IKEA Retail Sp. z o.o oraz Fundacji Świętego Mikołaja z Warszawy.

W ramach projektu w dniu 11 maja 2016 r. wolontariusze zorganizowali majówkę dla pensjonariuszy w Domu Pogodnej Jesieni. Do tego wydarzenia przygotowywali się już od kilku miesięcy, m.in: na warsztatach w Jodłówce Tuchowskiej oraz cotygodniowych odwiedzinach mieszkańców DPJ. Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite: tworzony był szczegółowy plan majówki z podziałem zadań i obowiązków, były spotkania z opiekunem zespołu projektowego, P. Dyrektorem DPJ, aby impreza wypadła jak najlepiej ze względu na wspaniałych pensjonariuszy, z którymi wolontariusze zdążyli się poznać i zaprzyjaźnić.

W dniu majówki cały zespół projektowy, specjaliści z branży gastronomicznej, pracownicy DPJ od godzin przedpołudniowych angażowali się w przygotowania na dziedzińcu, aby wszyscy mieszkańcy i zaproszeni goście mogli świętować. Pracy było naprawdę dużo, ale cała ekipa poradziła sobie świetnie. Najważniejsze, że sprzyjała pogoda. Przed godziną 14.00 wolontariusze rozpoczęli sprowadzanie pensjonariuszy na dziedziniec i pół godziny później rozpoczęła się majówka. Swoją obecnością pensjonariuszy zaszczycili: Pan Burmistrz Dawid Chrobak, Dyrektorzy ZSP, redaktor naczelny Głosiciela, pracownik socjalny GOPS. Po powitaniu wszystkich zebranych prowadzące spotkanie zaprosiły pensjonariuszy do udziału w konkursie „Jaka to melodia? Pensjonariusze świetnie radzili sobie z rozpoznaniem tytułów piosenek, które następnie były wspólnie śpiewane. Pozwoliły one wprowadzić pensjonariuszy w radosny nastrój, gdyż były wspomnieniem ich młodych lat. Uczestnicy majówki doskonale się bawili, a zwycięzcy konkursu, otrzymali własnoręcznie zrobione przez wolontariuszy szkatułki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Umiejętnościami kulinarnymi w przygotowaniu grilla wykazali się Patryk i Kuba, a sprawną obsługę gości zapewniły: Natalia, Dominika, Ania, Ewa, Klaudia, Karolina z kl. 2 TG. Później wszyscy uczestnicy majówki przy akompaniamencie P. Tadeusza Malika wspólnie śpiewali piosenki, tańczyli i bawili się.

Impreza zakończyła się około godziny 16.00. Zmęczeni, ale szczęśliwi i bardzo z siebie dumni wolontariusze zostali, aby posprzątać po majówce.

W imieniu całej grupy projektowej serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu tej imprezy: P. Ryszardowi Kuczyńskiemu – Dyrektorowi DPJ, pracownikom, P. Tadeuszowi Malikowi za oprawę muzyczną. P. Agacie Bojdo, P. Zbyszkowi Bałczyńskiemu, obsłudze gastronomicznej z kl. 2 TG, kolegom z 3 TB oraz P. Joannie Dobrzańskiej , która czuwała nad organizacją całej imprezy.

Mimo iż to działanie było ostatnim zadaniem projektowym, to nasi stypendyści oraz wolontariusze nie zaprzestali odwiedzin pensjonariuszy w Domu Pogodnej Jesieni.

Wolontariuszka: Marcelina Duc