_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Młodzież z Wróblowic z wizytą w DPJ

W dniu 17 listopada 2018 r. Kaplica Miłosierdzia Bożego w Domu Pogodnej Jesieni zgromadziła na wspólnej modlitwie mieszkańców, pracowników domu, młodzież Szkoły Podstawowej z Wróblowic razem z ich  rodzicami oraz księdzem Stanisławem Trelą i katechetką Renatą Pawłowską, inicjatorów tej wspólnej modlitwy.

Wielkim przeżyciem dla społeczności DPJ była obecność wśród seniorów  Relikwii Św. Faustyny Kowalskiej, przywiezionych przez księdza Stanisława Trelę, za zgodą proboszcza Parafii Św. Idziego Opata w Zakliczynie Pawła Mikulskiego.

Młodzież Szkoły Podstawowej z Wróblowic razem z mieszkańcami domu odmówiła  Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanie do Św. Faustyny i odśpiewała okolicznościowe  pieśni. Każdy z uczestników modlitwy dostał na pamiątkę  różaniec z Medjugorie od pani Renaty Pawłowskiej.

Na końcu ksiądz Stanisław Trela pobłogosławił wszystkich Relikwiami Świętej Faustyny i wszyscy mieszkańcy, także ci leżący mogli Je ucałować .

Należy przypomnieć, że w grudniu ubiegłego roku wspólnota modlitewna DPJ gościła młodzież ze Szkoły we Wróblowicach , a ksiądz Stanisław przywiózł wtedy  Relikwie Św. Jana Pawła II.

W imieniu społeczności DPJ dziękujemy inicjatorom i młodzieży z Wróblowic oraz ich rodzicom za wspaniałą postawę i dobre uczynki na rzecz naszych seniorów  i prosimy o dalszą współpracę w przyszłości.

R. Kuczyński