_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Nowy bus w Samarytańskim Towarzystwie

Dzięki dotacji pozyskanej z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach realizacji zadania pn. „Likwidacja barier transportowych w Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie”, Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II zakupiło nowy samochód. Jest to przestronny, 9 osobowy Ford Transit MCA 2.0 New EcoBlue, przystosowany do przewozu osób  niepełnosprawnych w tym 2 wózków inwalidzkich, wyposażony w windę oraz stopień boczny ułatwiający wsiadanie. Samochód na co dzień będzie służył do przewozu mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie.

Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana z Powiatem Tarnowskim, a wartość dofinansowania wyniosła 105 000,00 zł. Według pierwotnych założeń, koszt zakupu nowego samochodu miała wynosić 172 077,00 zł, jednak w sytuacji dynamicznie zmieniających się cen, rzeczywisty koszt zakupu wyniósł 195 570,00 zł.

Powyższe zadanie zrealizowano z  „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, którego celem jest eliminacja barier transportowych i zapewnienia mieszkańcom Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie równego dostępu do infrastruktury społecznej.

GALERIA