_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Nowy koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie

W związku z wejściem w życie Zarządzenia Starosty Tarnowskiego z dnia 25 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia średniego miesięcznego kosztu utrzymania mieszkańca w 2023 roku w domach pomocy społecznej działających na terenie Powiatu Tarnowskiego (PDF), informuję, że od dnia 1 lutego br. w Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie obowiązuje stawka 4 500,00 zł, jako miesięczny koszt utrzymania mieszkańca.

Jednocześnie pragnę z dumą podkreślić, że mimo wysokiej inflacji i szalejących cen, udało nam się kolejny rok utrzymać relatywnie niskie koszty utrzymania mieszkańca i jednocześnie osiągnąć pozytywne wyniki ocen organów kontrolujących oraz dobrą opinie wśród mieszkańców i ich rodzin.
Dom Pogodnej Jesieni w Zakliczynie jest od początku prowadzony przez Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II, jako odpłatna działalność statutowa, co oznacza, że Towarzystwo nie zarabia na prowadzeniu domu, a koszt utrzymania jest równy rzeczywistym wydatkom ponoszonym na zapewnienie miejsca, opieki i wyżywienia mieszkańców domu.
Przy tej okazji chcę również podziękować pracownikom Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie za ich pracę i serce okazywane mieszkańcom.

Ryszard Kuczyński
Dyrektor DPJ w Zakliczynie