_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Relikwie Św. Jana Pawła II w DPJ

W  dniu 5 grudnia 2017 r. o godzinie 13.30 Kaplica Miłosierdzia Bożego w Domu Pogodnej Jesieni zgromadziła na wspólnej modlitwie mieszkańców i pracowników domu, młodzież Szkoły Podstawowej z Wróblowic wraz z rodzicami oraz księdzem Stanisławem Trelą i katechetką Renatą Pawłowską.

Wielkim przeżyciem dla społeczności DPJ była obecność wśród seniorów  Relikwii Św. Jana Pawła II, przywiezionych przez księdza Stanisława Trelę za zgodą proboszcza Parafii Św. Idziego Opata w Zakliczynie Pawła Mikulskiego.

Odmówiono wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanie do Św. Jana Pawła II i odśpiewano „Barkę”, ukochaną pieśń naszego Ojca Świętego.

Na końcu ksiądz Stanisław Trela pobłogosławił wszystkich Relikwiami Świętego Jana Pawła II i wszyscy mieszkańcy, także ci leżący Je ucałowali .

Należy dodać, że od chwili kiedy Relikwie Św. Jana Pawła II zostały przywiezione do naszej Parafii, mieszkańcy DPJ marzyli o tym aby choć na chwilę mogły przebywać wśród nich. Marzenia się spełniły i w ich imieniu za te chwile radości, wspólną modlitwę i wzruszenie dyrektor placówki wszystkim bardzo serdecznie podziękował.

R. Kuczyński