_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Spacer mieszkańców DPJ i wolontariuszy

Dnia 11.07.2019 r., odbył się spacer w najbliższe okolice Zakliczyna, mieszkańców DPJ i wolontariuszy.  Spacer odbył się, dzięki zaangażowaniu kilku naszych wolontariuszy wywodzących się ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie.

Pogoda nam dopisywała, świeciło słońce, jednak nie było za gorąco.
Spacer rozpoczęliśmy od zwiedzania Cmentarza Parafialnego  w Zakliczynie, gdzie mieszkańcy odwiedzili groby zmarłych już mieszkańców, jak również, niektórzy groby swoich najbliższych.
Następnie, młodzi wolontariusze pokazali mieszkańcom DPJ miejsce rekreacyjne  przy plebanii św. Idziego, gdzie chętnie spędza aktywnie czas m.in. grając w siatkówkę czy piłkę nożną.
W następnej kolejności udaliśmy się do naszego pięknego, parafialnego kościoła pod wezwaniem św. Idziego Opata, gdzie mieszkańcy pomodlili się chwilę, w ciszy.

 Później udaliśmy się do DPJ na odpoczynek i obiad.
Spacer ten był szczególnie ważny dla osób, które już od dawna nie miały okazji widzieć najbliższych okolic Zakliczyna, bądź nigdy ich jeszcze nie widziały, poruszając się na wózkach. Seniorzy z DPJ byli  zadowoleni, wrócili bardzo szczęśliwi i pełni wrażeń oraz wdzięczni naszym wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny, wakacyjny czas. 
Proszą o powtórzenie podobnej wycieczki w najbliższe okolice w przyszłości.
 

Terapeutka zajęciowa
K. Walichowska