_DSC0559
a1
slide2
previous arrow
next arrow

Wigilia z udziałem mieszkańców DPJ w Zespole Szkół Ponadgimnazjalych przy ul. Grabina

10 grudnia w godzinach popołudniowych w gościnne progi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przybyli zaproszeni przez Klub Gastronom uczestnicy Wigilii. Witał ich gospodarz placówki – dyr. Marian Sojat. Wigilię zaszczycił swoją obecnością JE ks. bp. Leszek Leszkiewicz.

W holu szkoły, przy odświętnie przystrojonych stołach, zasiedli pensjonariusze Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie, Domu Pomocy Społecznej w Stróżach oraz seniorzy i przyjaciele ZSP, a także inni znamienici goście reprezentujący między innymi samorządy wszystkich szczebli. Uroczystość zgromadziła ponad 200 uczestników. Była sprawnie obsługiwana przez uczniów klas gastronomicznych i hotelarskich pod opieką Pani Marty Kwaśniewskiej – Kobylarczyk i Tomasza Owcę.
Z kolędowym programem artystycznym wystąpiły zespoły: Chór Nauczycieli i Uczniów ZSPiG w Zakliczynie pod kierunkiem Adama Pyrka, Męski Chór Parafialny z Olszyn z opiekunami – kier. Wojciechem Wojtasem i Antonim Cieślą oraz Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic pod dyrekcją Dominika Malika.
Tradycyjne menu towarzyszyło Wigilii w ZSP. Na stole pojawiły się czerwony barszcz z uszkami, ryba, deser i wypieki. Święty Mikołaj nie czekał na koniec degustacji i ochoczo zabrał się do rozdawania podarków z zabawnym komentarzem jak to ma w swoim zwyczaju pan Antoni Cieśla, kościelny z Olszyn, który od lat wciela się w tą postać.

Podniosły, bożonarodzeniowy nastrój udzielił się wszystkim.

Serdecznie dziękuję organizatorom za tą wspaniałą uroczystość.

R. Kuczyński